Ezek a legjobb európai gyógyfürdők
Aki szeret meleg gyógyfürdőben csobbanni, annak Európa számos olyan helyet kínál, ahol forró gyógyvizek bugyognak elő a föld mélyéről és várják a fürdőzőket.
Fürdés a város felett a dél-angliai Bathban
A dél-angliai Bathban már a rómaiak is használták a termálvíz gyógyító erejét. Az ősi fürdőkomplexum Bathban szemet gyönyörködtető, az UNESCO 1987-ben a világörökség részévé nyilvánította. Az eredeti medencében már nem lehet úszni, de Bath méltó alternatívával állt elő.
A forró termálforrások ma már a Thermae Bath Spa medencéit táplálják, ahol a gyógyító vízi örömök városi hangulattal ötvözhetők. A kellemes víz élvezetének egyik módja a komplexum tetején található medence, ahonnan kilátás nyílik a gótikus bathi apátsági templomra.
Romantika Hévízen
Ködhullámokkal borított tó, melynek hőmérséklete még télen sem süllyed 23 fok alá: ez az, amit Magyarországon találsz. A Hévízi Tófürdő a világ legnagyobb természetes, biológiailag aktív termáltava.
A tó vize egy 38 méter mély forrásokból származik, és három napon belül teljesen kicserélődik. Itt egész évben lehet úszni, kikapcsolódni, és kellemes mellékhatásként a víz számos ízületi betegségre is pozitívan hat.
A Hévízi Termáltó vadregényes környezete verhetetlen, és ivókúrát vagy 36-42 fokos iszapfürdőt is vehetünk, ami állítólag fiatalító, sőt fájdalomcsillapító hatású.
Kék Lagúna Izlandon
A klasszikus hőforrások 30 percre várnak Reykjavíktól. A lávamező közepén fekvő Kék Lagúna vize 39 fokos. A víz teljesen természetes, és különféle algákat, sókat és sok ásványi anyagot, például szilícium-dioxidot tartalmaz. A szilícium-dioxid felelős az egyedi kék színért is.
1987-ben nyílt meg az első termálfürdő a bőrproblémákkal küzdők számára. Ma egy tóban fürdés után lazíthatunk a speciálisan épített szaunákban vagy gőzfürdőben, vagy kényeztethetjük magunkat egy masszázzsal.
Természetes fürdőkádak a toscanai Saturniában
Másodpercenként 800 liter termálvíz folyik le a Monte Amiata lejtőin és tölti meg az olaszországi Saturnia termálforrás zsugorított medencéit. A 37 fokos kénes vízbe ingyenesen ülhetünk be, a közeli gyógyfürdőben pedig termálvizes kezeléseket kínálnak.
A kültéri fürdők egyformán jót tesznek a bőrnek és az ízületeknek. Ráadásul isteni légkör veszi körül a helyet: a római mitológia szerint a Szaturniát állítólag maga Szaturnusz isten alapította. Talán ezért is tűnnek olyan varázslatosnak az itteni meleg források.
Vízesés élménye a görögországi Pozar-forrásnál
A görögországi Thesszalonikitől 100 kilométerre fürödhetünk a Pozar-forrás meleg vizében. A görög vízesések a Pozar fürdő szabadtéri medencéibe zuhannak . A 37 fokos vízhőmérséklet mellett télen is jó élmény az úszás.
Mint minden termálfürdőnek, a Pozar-forrás vizének is pihentető és gyógyító hatása van. A források körüli táj lenyűgöz, a környező hegyek és erdők kirándulásra csábítanak.
A többi kiváló gyógyfürdő megtalálható ide kattintva.
- ha tetszett, ajánld másoknak is!