Drágább a horgászat, mint az autózás

Változott a világ idén a baranyai folyóvizeknél – nem jó irányba. A Dunára, Drávára szóló horgászengedélyek kiváltói már nem jogosultak automatikusan a töltés használatára, ehhez külön engedélyre van szükségük.

A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság pedig alaposan megnyomta a ceruzát, aminek természetesen nagyon nem örülnek a pecások, akik petíciót szerveznek, amelyben kérik az eddigi rendszer visszaállítását. Megdöbbentő, de az éves autópálya-matrica sokkal olcsóbb, mint a drávai töltéshasználati engedély a teljes baranyai szakaszon.

Eddig aki kiváltotta az éves területi engedélyt a Drávára vagy a Dunára, az automatikusan jogosult volt arra, hogy használhassa a töltést – ergo tényleg el is juthasson arra a horgászvízre, amelyre engedélyt vásárolt. Idén változott a helyzet (valamiért megszűnt az eddigi megállapodás a Horgász Egyesületek Baranya Megyei Szövetsége és a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság között), az engedéllyel csak annyi jár, hogy pecázhat a két folyóvízen, ám az odajutásért is mélyen a zsebbe kell nyúlni.

A Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóság tájékoztatója így szól: „Igazgatóságunkon 2025. január 1-től töltéshasználati engedély kiadási forma lép életbe, a horgászjegy/engedély birtokosa már nem jogosult automatikusan a töltés használatára, ehhez külön engedély megvásárlására van szükség.”

Nem lenne ezzel különösebb probléma, ha az árak nem rugaszkodtak volna el a földtől. A Duna baranyai részét egy szakasznak vették, a Drávát viszont valamiért hatra osztották, és minden egyes szakaszon a töltéshasználati díj éves szinten 22 ezer forint! Tehát aki kicsit kóricálni szeretne idén a Dráván, és itt, ott, amott is pecázna, annak 6×22 ezret, vagyis 132 ezer forintot kellene kifizetnie. Itt érdemes megjegyezni, hogy az éves autópálya-matrica 2025-ben személyautó esetében 59 210 forint.

Akad olyan horgász, aki megpróbál tenni a változás ellen. Egyikük aláírásgyűjtést szervez egy petícióhoz, amellyel azt szeretnék elérni, hogy visszaállítsák a korábbi évek gyakorlatát: „Kérjük tehát a Dél-dunántúli Vízügyi Igazgatóságot, hogy állítsa vissza az elmúlt évek gyakorlatát és tegye elérhetővé, ahogy eddig, a területi jeggyel rendelkező horgászok számára a töltéshasználati engedélyt!” – írta a pecsaktual.hu.

   - ha tetszett, ajánld másoknak is!