Nilaya – Egy modern mestermű
A negyvenhét méteres szlúp, amelyet a holland szuperjachtépítő, a Royal Huisman alkotott, már a májusi tengeri próbák során lenyűgöző teljesítményt nyújtott.
Nilaya egy tíznapos atlanti-óceáni átkelés után Antiguára hajózva minden tulajdonosi elvárást teljesített: sebesség, tengerállóság, megbízhatóság és csendesség. A hajót Bouwe Bekking profi vitorlásversenyző és a hajó szerződtetett kapitánya, Romke Loopik vezette ezen az első nagyobbnak számító úton. A kikötés után mind a ketten a legelismerőbb szavakkal nyilatkoztak a hajóról és a képességeiről.
A jacht, amelytől bárkinek elállhat a lélegzete
A test karcsú, modern vonalvezetésével és a művészien, szinte teljesen fedélzetbe simuló felépítményével megdobogtatja a jachtrajongók szívét. Az arányait gondosan tervezték meg: modern, egyenes orr- és gerincvonala finoman ível a széles, nyitott tat irányába.

Mario Pedol, az olasz jachttervező stúdió, a Nauta Design társalapítója szerint „a Nilaya alacsony profiljával, egyenes orrkialakításával és széles farával tulajdonosának az előző jachtját idézi, még nagyobb sebességgel és teljesítőképességgel”. A méretét tekintve jelenleg ez a világ legkönnyebb alumíniumépítésű szuperjachtja, ezzel kategóriájában egyedülálló.
Innovatív megoldások
A Reichel-Pugh Yacht Design egy számítógépes áramlási szimulációs tanulmányt végzett, amelyben az America’s Cup szakértői is részt vettek. Ez magában foglalta a sebesség-előrejelzési program elemzését és tizenkét modell tesztelését, mielőtt a végső testforma kialakult. Az eredmények szerint a Nilaya 10 csomós szélben csaknem 13 csomós sebességgel vitorlázhat fő- és orrvitorlával, 90 fokos szélszögben, 15 csomós szélben pedig elérheti a 18 csomót.

A szénszálas szerkezet előnyeit is megvizsgálták, ám végül az alumínium mellett döntöttek, amely a robusztusság és a csendesség miatt ideálisabb egy nagy távolságokra tervezett hajó számára.
A belső terek harmóniája
A May Vervoordt által tervezett belső kialakítás a modern dizájn és a funkcionalitás kombinációja, amelyet világos faanyagok, halvány kárpitok és diszkrét színek jellemeznek. A fő szalon oldalsó ablakai 360 fokos kilátást biztosítanak, ezek, valamint egy nagy méretű tetőablak a beltérben tartózkodva is „összekapcsolja” az utasokat a széllel és a vitorlákkal. Emellett a kényelmet tágas ebédlőasztal és hangulatos nappali rész szolgálja.

A tulajdonosi lakosztály a hajó teljes szélességét kitölti. A luxus minden eleme megtalálható itt, beleértve egy king-size ágyat, egy L alakú kanapét, illetve egy külön dolgozórészt. A vendégkabinok szintén kényelmesek, és ügyeltek arra, hogy át is lehessen alakítani ezeket. Ennek az az oka, hogy a nagyobb létszámot igénylő regatták során valamivel szerényebb körülmények között ugyan, de több versenyzőt tudjon elszállásolni a jacht, viszont a túrákon és a kirándulásokon a tulajdonos rokonai és barátai a legmagasabb szintű kényelemben részesülhessenek. A személyzeti részek is figyelemreméltók a nagy ablakaikkal, amelyeken a természetes fény be tud áradni.
(Cikkünk az Aqua Magazin 166. számában olvasható teljes terjedelmében. Keresse a kiemelt újságárusoknál és a benzinkutakon! És fizessen elő rá, hogy a jövőben se maradjon le exkluzív tartalmainkról!)
