/

Új kapitánya lett az America’s Cup címvédőjének

Emirates Team New Zealand sail their AC75 ‘Taihoro’ in Barcelona, Spain

Az Emirates Team New Zealand ma bejelentette alap csapatát, amelyikkel megkezdte a felkészülést a 2027-ben esedékes America’s Cup-ra.

A 37. America’s Cup végével tulajdonképpen azonnal megkezdődött a 38. ciklus, jelenleg a háttérben zajlik a regatta előkészítése, júniusban várható a helyszín és a protokoll bejelentése. A csapatokról is keveset lehet tudni (a brit kihívónál elváltak a vitorlás csapat és a támogató útjai, az Alinghi Red Bull Racing visszalépett a folytatástól), a Védőnek azonban – pozíciójából fakadóan – nem nagyon van választása. Ezen a héten az Emirates Team New Zealand elkezdte kidolgozni azt a stratégiát, amellyel 2027-ben ismét megvédhetik az America’s Cup-ot.

A stratégia egyik fő eleme a csapat magját képező vitorlázók kiválasztása. Az új felállásban (Peter Burling távozását követően) Nathan Outteridge lett a szkipper. Fix társai: Andy Maloney, Blair Tuke, Sam Meech, Chris Draper.

És hamarosan bejelentik a többieket is.

fotók és forrás: americascup.com

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    8 km
  • Velence HU
    7 km
  • Balaton HU
    8 km
  • Neusiedler AT
    10 km
  • Krk (Wake) HR
    ☀️ 13°
    0 km
  • Premantura HR
    10°
    11 km
  • Grado IT
    🌫️
    3 km
  • Garda IT
    ☀️ 13°
    3 km
  • Soča SI
    10°
    2 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek