/

Stabil magyar szereplés a Zipfer Trophyn

Gyenese Balázs csapata remekelt a gyenge, forgolódó szélben, és a nap első futamában feljött a második helyre a Soling Zipfer Trophyn, amit a német Donald Lippert nyert meg.

A Zipfer Trophy utolsó napján a csapatoknak türelemre volt szükségük: a hegyek fölött gyülekező felhők megakadályozták a termikus Rosen‑szél kialakulását, így a 26 hajóból álló mezőny egyórás várakozás után kapott rajtengedélyt a két zárófutamra.
A nap első futamában Gyenese Balázs és legénysége, Adorján Csaba, valamint Meretei Gábor a jobb oldali pályarészt választva taktikailag kiváló döntést hozott, és a szélfordulókat véve felugrott a második helyre.

A futam elején még a német, az osztrák és az amerikai egység csatázott az élen, de a gyenge szeles szakaszokban a magyar csapat stabilan, higgadtan vitorlázott, és megelőzte a korábban vezető német hajót, így a futamot második helyen zárta.

A versenyt végül Donald Lippert kormányzásával a németek nyerték, nyolc futam összesítése alapján.

A nap második futama még gyengébb szélben zajlott, a rajt lassú volt, és a pályát végül le is rövidítették. Ebben a futamban az osztrákok bizonyultak a legjobbnak, míg a magyar csapat nem tudta megismételni a bravúros szereplését.

Hírleveleink küldéséhez a Mailchimp platformot használjuk. A feliratkozással elfogadod, hogy adataidat a Mailchimp számára továbbítjuk. Adatvédelmi nyilatkozatuk itt olvasható.

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    ☀️ 26°
    8 km
  • Velence HU
    27°
    10 km
  • Balaton HU
    26°
    7 km
  • Neusiedler AT
    22°
    3 km
  • Krk (Wake) HR
    27°
    1 km
  • Premantura HR
    26°
    5 km
  • Grado IT
    26°
    2 km
  • Garda IT
    27°
    7 km
  • Soča SI
    21°
    4 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek