/

Új kompjárat Málta és Szicília között

A tavalyi sikeres tesztüzem után a Máltát a szicíliai Marina di Ragusával összekötő új kompjárat, a Ragusa XPress hivatalosan május 18-án kezdte meg a működését.

A Ragusa Xpress indulása új lehetőségeket nyit meg az utazók számára, és várhatóan jelentős hatással lesz a két sziget közötti turizmusra és gazdasági kapcsolatokra.

A Ragusa XPress komp, egy 50 méteres katamarán, ami akár 400 utast és 18 kis járművet is képes szállítani. A Ragusa Xpress komp szerdán, pénteken, szombaton és vasárnap közlekedik. Valletta kikötőjéből indul reggel 6:30-kor, vissza pedig este 7-kor. Az út körülbelül két órát vesz igénybe.

A jegyfoglalás a Ragusa Xpress hivatalos weboldalán érhető el. A szolgáltatás különösen vonzó lehet azok számára, akik gyors és közvetlen kapcsolatot keresnek Málta és Szicília között, valamint azoknak, akik új turisztikai lehetőségeket szeretnének felfedezni a régióban – írta a turizmusonline.hu.

fotók: Ragusa XPress

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    10°
    6 km
  • Velence HU
    6 km
  • Balaton HU
    4 km
  • Neusiedler AT
    ☀️
    3 km
  • Krk (Wake) HR
    12°
    6 km
  • Premantura HR
    10°
    9 km
  • Grado IT
    2 km
  • Garda IT
    12°
    4 km
  • Soča SI
    2 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek