/

Lillik Ákos lett a leggyorsabb Balaton-kerülő

Lillik Ákos a Nelson Flottalízing nevű vitorlással meggyőző fölénnyel nyerte a 19. egyszemélyes Balaton-kerülő versenyt.

A regattán 8 és 10 méteres, nyitott kategóriájú hajók indultak. A második helyen Varga Lajos ért célba a Narvállal, míg a harmadik helyen Fazekas Gábor futott be a Tantállal. A 10 méteresek közül Lábady Balázs és Lábad X nevű hajója volt a leggyorsabb.

Lillik bő 16 óra alatt teljesítette a több mint 160 kilométeres távot, 10 km/óra feletti átlagsebességgel, elérve a 26 km/órás sebességet is. A mezőny nyomkövető rendszerét biztosító i-Cell adatai szerint a 21 hajóból álló mezőny átlagsebessége 8 km/ó volt, és a hajók áltagosan 170 kilométert tettek meg.

Fa Nándor főszervező szerint szakmailag nagyon kemény és fárasztó volt a verseny, a kezdetben gyenge, majd változó irányú szél megnehezítette a versenyzők dolgát – írta az MTI.

(fotó: szólóvitorlázás.hu)

Hírleveleink küldéséhez a Mailchimp platformot használjuk. A feliratkozással elfogadod, hogy adataidat a Mailchimp számára továbbítjuk. Adatvédelmi nyilatkozatuk itt olvasható.

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    ☀️
    5 km
  • Velence HU
    ☀️
    4 km
  • Balaton HU
    ☀️
    2 km
  • Neusiedler AT
    10 km
  • Krk (Wake) HR
    12°
    7 km
  • Premantura HR
    10°
    4 km
  • Grado IT
    ☀️ 12°
    9 km
  • Garda IT
    7 km
  • Soča SI
    2 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek