/

Turistastop jöhet a legnépszerűbb görög szigeten?

Szantorínin, az egyik legismertebb görög szigeten egyre nagyobb a turistaáradat. Olyannyira, hogy az Európai Parlament Közlekedési és Idegenforgalmi Bizottsága szerint az idén már korlátozni kell a beáramló tömeget.

A görögök tavaly már túllépték a határt: közel ötszáz hajó 750 ezer utast szállított Szantoríni kikötőjébe, ami 130 ezer turistával több, mint egy évvel korábban. Pedig már 2017-ben is óriási volt a tömeg: ekkor egy négyzetkilométeres területen száz lakosra 107 turista jutott. Tavaly naponta összesen 18 ezren érkeztek a szigetre, ami már tarthatatlan állapot.


Igaz, hogy a rengeteg külföldi vendég több millió eurót hagy a szigeten, de ez számos problémával is együtt jár: leterheli az ivóvíz- és a villamosenergia-hálózatot, valamint növeli az illegális szállások számát. Mindemellett a közlekedésben is óriási dugók alakulnak ki a nyári hónapokban.


Az Európai Parlament szerint Görögországnak uralnia kell a helyzetet Szantoríni lakosainak érdekében, ezért az idén korlátoznia kell a szigetre érkező turisták számát – írta a travelo.hu.

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    4 km
  • Velence HU
    7 km
  • Balaton HU
    6 km
  • Neusiedler AT
    ☀️
    10 km
  • Krk (Wake) HR
    ☀️ 11°
    4 km
  • Premantura HR
    🌫️
    6 km
  • Grado IT
    🌫️
    3 km
  • Garda IT
    12°
    6 km
  • Soča SI
    ☀️
    3 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek