/

Tömegek fürödtek a fagyos Balatonban az új év első napján

Idén is megtörtént Szigligeten az, amire fázós emberként még gondolni is nehéz: tömegek mártóztak meg a dermesztő Balatonban.

A településen 2011 óta hagyomány az új év első napján való jeges megmártózás, az idei volt a 12. alkalom, hogy megtartották ezt a rendezvényt. A csobbanásra bárki jelentkezhetett, de csak azok mártózhattak meg, akiknek a helyszínen lévő orvosi csapat egy vizsgálat után ezt engedélyezte.

Nem csak a hideg a próbatétel: a fürdőzőknek egy karácsonyfát is meg kell szerezniük a vízből. Ez persze csak az igazán elszántaknak sikerülhet, akiket nem renget meg az sem, hogy a feladathoz teljes testtel be kell menniük a Balatonba.

Az idén 3 fokos volt a víz, a fürdőzőket forralt borral és meleg teával várták a parton – írta a telex.hu.

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    5 km
  • Velence HU
    4 km
  • Balaton HU
    3 km
  • Neusiedler AT
    4 km
  • Krk (Wake) HR
    11°
    2 km
  • Premantura HR
    10°
    8 km
  • Grado IT
    🌫️
    1 km
  • Garda IT
    11°
    4 km
  • Soča SI
    4 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek