Több sérült a J-Class Superyacht Challenge Antigua rajtjánál

2 versenyző sérült meg, amikor 90 másodperccel a rajt előtt a Svea és a Topaz ütközött Antiguán a J-Class Superyacht Challengen. Mindkét hajó súlyosan megsérült, és végül ki kellett állniuk a versenyből.

Bár a hajók komoly károkat szenvedtek, szinte csodával határos módon a Topaz-on mindössze két könnyebb sérült lett. Egyiküket a Svea lesodorta a fedélzetről. Mindkét hajó képes volt biztonságosan eljutni a kikötőbe, de számukra véget ért a regatta.

A regatta versenybírói azóta megállapították, hogy a Svea megsértette a 10. és a 14. szabályt. A Velsheda fedélzetéről készített felvételt itt lehet megnézni.

A regatta folytatása kevésbé volt izgalmas a többiek számára. A „Class B – Buccaneers” osztályban a 26 méteres Oyster 885 Firebird remek taktikával és – a kétszeres olimpiai bajnok – Jesper Bank-kal a kormány mögött végzett az első helyen. A „Class P – Privateers” osztályban a 33 méter hosszú Missy vezet, míg a „Class C – Corsairs”-ben a WinWin áll az első helyen.

A verseny további eredményeit ezen az oldalon lehet követni.