/

Szolgálatra készen a jégtörő hajók

Felújították a vízügy jégtörő hajóit, amelyek szolgálatba is álltak. A Dunán nyolc, a Tiszán 13, a Balatonon pedig egy hajó vár bevetésre.

A jégtörő flotta létrehozásáról az 1956-os árvíz után döntöttek. Az első próbálkozásokat 1957 és 1958 telén végezték a honvédség eszközeivel. Ezt követően kísérletezték ki az első igazi jégtörő hajót, a Jégtörő I.-et.

Legutóbb 2016–2017 telén vonult le rég nem látott jeges árhullám a folyókon. A magyar jégtörő flotta hajói a Duna magyarországi szakaszán kívül Szerbiában is szolgálatot teljesítettek.

A szakemberek szerint a magyarországi nagy folyókon a továbbiakban is számolni kell a jégtelenítéssel. A 2017-es jeges árvíz elleni védekezés után a szakemberek felmérték a szükséges felújítások körét és azok költségvonzatát. Ennek nyomán a kormány 2017-ben két alkalommal összesen több mint 983 millió forintos forrást biztosított arra, hogy 40 év után felújíthassák a vízügyi szolgálat hajóit – írta a hirado.hu.

Hírleveleink küldéséhez a Mailchimp platformot használjuk. A feliratkozással elfogadod, hogy adataidat a Mailchimp számára továbbítjuk. Adatvédelmi nyilatkozatuk itt olvasható.

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    ☀️ 22°
    14 km
  • Velence HU
    23°
    18 km
  • Balaton HU
    22°
    16 km
  • Neusiedler AT
    19°
    7 km
  • Krk (Wake) HR
    25°
    17 km
  • Premantura HR
    26°
    19 km
  • Grado IT
    23°
    10 km
  • Garda IT
    24°
    1 km
  • Soča SI
    18°
    3 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek