Sikeres volt a Pünkösdi Regatta

Az idén 36. alkalommal rendezték meg a háromnapos Pünkösdi Regattát, Magyarország második legnépszerűbb vitorlás versenyét, amely ebben az évben is a Helly Hansen kupával indult.

A gyorsasági futamon 245 hajó indult, amelyek Balatonföldvártól Keszthelyig összesen 50 km-t tettek meg és szelték keresztül a Balatont. A leggyorsabb hajó 4 óra 41 perc alatt tette meg ezt a távot.

Az első napon megrendezett Helly Hansen Kupán 245 versenyző indult el a balatonföldvári kikötőből, ebből 204 teljesítette a kifejezetten gyenge szélben a Keszthelyig tartó távot. A kupa abszolút nyertese az Eurovit Katamarán volt, amely 4 óra 40 perc alatt tette meg a megadott utat.

A második helyet a RSM DTM csapat szerezte meg, szintén kéttestűvel, a harmadik helyezett és egyben a legjobb egytestű hajó pedig a Helly Hansen Raffica Sailing Team lett. A yardstick alapján, a mindenkit összehasonlító előnysorszám szerinti befutó a Transette csapata lett.