/

Ritka jelenség: hóesés Dalmáciában

Február 13-ára – ahogy azt a meteorológiai szolgálat előre jelezte – nulla fok alá csökkent a hőmérséklet a dalmát tengerparton és megérkezett a csapadék.

A havazás Splitet valamint Brač, Hvar, Vis, Lastovo és Šolta szigetét érintette. Ezeken a részeken szombat délelőtt -1° Celsius-t mértek, ami ráadásul -8°-nak érződött. Az erős szél miatt az autópálya egy részét lezárták, illetve néhány kompjáratot felfüggesztettek. Másnap aztán megindult az olvadás, de a fényképeken megőrződött a fehér lepelbe burkolózott horvát táj látványa.

Pillanatfelvétel a Korčula szigetén fekvő Vela Luka egyik teraszáról:

Jelsa:

A Poljud-stadion és környéke Splitben:

„Szánkózási” kísérlet Vis szigetén:

[youtube v=”Z6YjnUkF_oY”]

Havas autózás Hvar-on:

[youtube v=”XiiFd46tB2k”]

Stomorska a hóesésben:

[youtube v=”E5rjriv1V9M”]

fotók: croatiaweek.com; Pinterest

forrás: croatiaweek.com

Hírleveleink küldéséhez a Mailchimp platformot használjuk. A feliratkozással elfogadod, hogy adataidat a Mailchimp számára továbbítjuk. Adatvédelmi nyilatkozatuk itt olvasható.

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    25°
    18 km
  • Velence HU
    25°
    10 km
  • Balaton HU
    26°
    4 km
  • Neusiedler AT
    28°
    9 km
  • Krk (Wake) HR
    28°
    12 km
  • Premantura HR
    26°
    16 km
  • Grado IT
    27°
    14 km
  • Garda IT
    ☀️ 28°
    16 km
  • Soča SI
    25°
    15 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek