/

Rekonstruálható a megtalált viking hajó

Viking hajó maradványainak feltárásába kezdenek Norvégiában, amelyre 2018-ban, Gjellestad közelében, egy temetkezési helyen bukkantak radarral.

A húsz méter hosszú hajó a radarkép alapján egyben van, de valószínűleg nincs túl jó állapotban, mivel a hajó fa alapanyagának csak egy része maradhatott meg. A modern technológiának köszönhetően Knut Paasche, a Norvég Kulturális Örökség Kutatóintézetének szakértője szerint rekonstruálható lesz az eredeti formája.

Ez pedig egyből jelentőssé is teszi a leletet, mivel az országban ezen kívül csupán három, jó állapotban fennmaradt viking hajót találtak.

A gjellestadi temetkezési helyen a hajót rejtő domb mellett több másik temetkezési halmot, illetve hosszú házak romjait is megtalálták a radaros vizsgálatokkal – írta a 444.hu.

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    13 km
  • Velence HU
    ☀️
    5 km
  • Balaton HU
    ☀️
    6 km
  • Neusiedler AT
    10 km
  • Krk (Wake) HR
    10°
    5 km
  • Premantura HR
    11°
    5 km
  • Grado IT
    11°
    5 km
  • Garda IT
    12°
    8 km
  • Soča SI
    4 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek