Igazi vitorlásidőt hozott az Őszi Pünkösdi Regatta

Az Őszi Pünkösdi Regattán a kéttestűek között vasárnap az RSM2 bizonyult a leggyorsabbnak, egy óra hét perc után ért Ábrahámhegyre, ezzel elnyerte a 2. futam többtestű győztesének járó Mitsubishi Nagydíjat. Második a Fifty-Fifty, harmadik a Virág Flóra vezette The Red lett.

Az egytestűek küzdelme rendkívül szorosan alakult. A célba a part alatt halzoló Pannónia (70es cirkáló) érkezett elsőnek (kormányos: Jordán Balázs), ám az utolsó manőverrel meglehetősen lelassultak, és a Lillafüred a víz felől élesen száguldott a cél fel. Végül a Pannóniának sikerült egy keveset megtartania az előnyből, és ezzel elnyerte a Limitless Accessories különdíját, valamint a Mitsubishi Nagydíjat is. A Lillafüred alig húsz másodperccel maradt le mögötte.

Harmadik a Honfoglaló (70es cirkáló) lett, kormányánál Gosztonyi Andrással. Második helyen az Irokéz végzett (kormányos: Pajor Zsolt).

Az Őszi Pünkösdi Regatta kiemelt és külön díjainak győztesei

Mitsubishi Nagydíj:

1. futam – egytestű hajók: Nr. 1. (RC44), kormányos: Király Zsolt
  2. futam – egytestű hajók: Pannónia (70es cirkáló), kormányos: Jordán Balázs
  3. futam – többtestű hajók: Fifty-Fifty, kormányos: Józsa Márton
  4. futam – többtestű hajók: RSM2, kormányos: Vándor Róbert
    TVSK Kupa (két futam alapján legjobb hagyományos hajó): Lillafüred, kormányos: Detre Szabolcs.
    Limitless Accessoires különdíj (a 2. futam leggyorsabb hagyományos hajója): Pannónia, kormányos: Jordán Balázs.

Az eredmények megtekinthetők ide kattintva.

(fotók: Mag Andrea)