/

Álommunkát kapott a hajóépítő munkás

A szegénységből egyenesen egy luxusvitorlásra vezetett Leo Goolden tengerész útja.


Goolden néhány évvel ezelőtt hajóépítő munkásként dolgozott, a vitorlázást csak könyvekből ismerte, de a fejébe vette, hogy átszeli egyedül az Atlanti-óceánt. Ez akkora feltűnést keltett, hogy a világ egyik legnagyobb luxushajóján munkát ajánlottak neki.


Míg korábban csak padlót mosott, tartályokat takarított és folyamatosan takarított a fedélzeten, most a közel 65 méter hosszúságú Adix vitorlás jachton teljesít szolgálatot, amely az utóbbi évszázad legnagyobb ilyen típusú vízi járművének számít.

A hatalmas vitorlás a Karib-tenger habjait szeli majd – pontosan két évvel azután, hogy egy mindössze 7,6 méteres hajóval Leo nekivágott Nagy-Britanniából az Atlanti-óceánnak – írta a blikk.hu.

Hírleveleink küldéséhez a Mailchimp platformot használjuk. A feliratkozással elfogadod, hogy adataidat a Mailchimp számára továbbítjuk. Adatvédelmi nyilatkozatuk itt olvasható.

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    28°
    16 km
  • Velence HU
    27°
    16 km
  • Balaton HU
    25°
    23 km
  • Neusiedler AT
    24°
    17 km
  • Krk (Wake) HR
    ☀️ 29°
    19 km
  • Premantura HR
    28°
    14 km
  • Grado IT
    ☀️ 28°
    13 km
  • Garda IT
    ☀️ 28°
    21 km
  • Soča SI
    23°
    7 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek