Zsinórban negyedszer: a Ceeref nyerte az RC44-es szezon nyitóversenyét

2023. március 8.
Címkék :

A 2023-as szezon nyitóversenyén, a 44Cup Omanon az első három hajó elszakadt az üldözőktől – ami ritka ebben a hajóosztályban.

A Charisma (Nico Poons) hét ponttal vezetett a Team Ceeref powered by Hrastnik 1860 (Igor Lah) és nyolccal a Peninsula Racing (John Bassadone) előtt. Az első három napon 20 csomóig frissült a szél, ám a záró napon a helyszínre sokkal inkább jellemző 5-8 csomós szélben zajlott a verseny.

Az első nap összefoglalója:

YouTube video

Nico Poons csapata számára az utolsó napi második futam felért egy katasztrófával. Ahogy a taktikus, Hamish Pepper elmondta: „Nem mentünk különösebben jól, rossz rajt után rossz irányba nyitottunk az első kreuzban, majd egy kicsit beragadtunk középen, és onnan nem tudtunk felállni. Plusz kaptunk egy büntetést a bőszeles menetben – azt hittük, hogy a Team Aqua ellen versenyzünk a címért, ők pedig azt hitték, hogy ellenünk.”

A második nap eseményei:

A Charisma a nyolcadik helyen végzett, míg Ceeref egy újabb másodikkal átvette a vezetést az utolsó futamra. Ekkorra a szél 5-6 csomósra csökkent, de még mindig vitorlázható volt a flotta számára.

Harmadik nap:

A legutolsó rajtnál a Ceerefre egy pillanatra rámosolygott a szerencse, amikor a Charisma korán vágott neki a futamnak, és büntetéssel nézett szembe. Poonséknak is mázlijuk volt, mert visszahívták az egész mezőnyt, és második nekifutásra már jobban sikerült a rajtjuk. A Ceeref azonban szorosan fogta őket, egészen az első kör végéig, ahol a hátszeles kapunál a bal oldali jelet választották, elengedve a Charismát a jobb oldalihoz. Ráadásul büntetést kaptak, mert nem tudták távol tartani magukat a Peninsula Racingtől: „Az a büntetés egy kicsit durva volt, de megbirkóztunk vele, és visszatértünk a versenybe” – mondta Adrian Stead, a taktikus, amit az ellenfél Hamish a Pepper így egészített ki: „Kaptak egy büntetést, de úgy tűnt, hogy ez egyáltalán nem hatott rájuk – a következő keresztezésnél újra ott voltak velünk”.

A felső jelhez érve a tavalyi világbajnok megelőzte a Ceerefet, de a befutó előtt a Ceeref korábban halzolt, visszaszerezte az elvesztett métereket, így hatodik lett, míg a Charisma hetedik.

Mindez mozgóképen:

Összetettben győzött a Ceeref, ami azt is jelentette, hogy zsinórban negyedszer nyerték meg a szezon első versenyét.