Egy tavalyi természeti katasztrófa után újra megnyitották a szardíniai tengerpart egyik kedvelt szakaszát, de a strandolók megdöbbenve fogadták az új szabályokat.
Szardínia egyik idilli öblében ugyanis betiltották a napernyők használatát a tíz év feletti és a 65 év alatti strandolók számára. A sziget délkeleti partján található Villasimius a természeti környezet megóvása érdekében vezette be a Punta Molentis strandot érintő szabályt. A pavilonok és más sátorszerű árnyékolók sem megengedettek a parton, ha nem kisgyerekek és idősek használják.

A finom homokos partszakaszt tavaly júliusban egy tűzvész miatt lezárták, de idén újra megnyitották, és most már 10 eurót kérnek a belépésért. A község önkormányzata szerint a természeti katasztrófa és a „rendkívüli tengeri időjárási események” kényszerítették őket a szigorúbb parthasználati szabályok bevezetésére annak érdekében, hogy „megőrizzék örökségüket a jövő generációi számára”.
Többen a strand bojkottálását is javasolták, bár sokan eleve azt írták, hogy inkább máshova mennek fürödni, hogy meg tudják magukat védeni a naptól. A napernyőtilalom október végéig marad érvényben a strandon – írta a turizmus.com.
(képeink illusztrációk)





