/

Jön a balatoni évadnyitó

Május 16-án újra Balatonfüredre figyel a hazai vitorlásközösség: a hagyományos Vitorlabontó Ünnepség és a Balatoni Évadnyitó Nagydíj együtt nyitja meg a 2026-os balatoni szezont.

A balatonfüredi Vitorlás téren már délelőtt 10-től elkezdődik az ünnepi program: térzene, ifjú vitorlázók bevonulása, műsor és köszöntők vezetik fel a szezonnyitást. A tervek szerint beszédet mond Balatonfüred polgármestere, dr. Bóka István, valamint prof. dr. Gellér László, a Magyar Vitorlás Szövetség elnöke is.

A ceremónia egyik legemelkedettebb pillanata a nemzeti zászló felvonása lesz a Kishamis vitorlásra és a Balaton megkoszorúzása, majd a startpisztoly eldördülése jelzi, hogy kezdetét veszi az idei balatoni versenyszezon. Az Évadnyitó vitorlásverseny rajtját 12 órára tervezik, így a nézők a parton állva is testközelből élhetik át a látványos indulást.

A Vitorlabontó ünnepség Balatonfüreden régi hagyomány, az elsőt 1935-ben tartották. Éppen ezért a május 16-i esemény nemcsak egy verseny kezdete, hanem a balatoni vitorlásélet szimbolikus ünnepe is, amely minden évben közösen indítja útjára a szezont mind a vitorlázás, mind a turizmus számára.

A balatonfüredi szezonnyitó egy olyan évad nyitánya is, amelyet sok egyéb izgalmas és színvonalas verseny mellett a Magyar Vitorlás Szövetség szervezésében megrendezett versenyek, mint a Fehér Szalag, a Kékpántlika, a Kékszalag, a Nagyhajós Bajnokság, a Félszigetkerülő és végül a Balatoni Évadzáró tesz teljessé – írta a hunsail.hu.

Hírleveleink küldéséhez a Mailchimp platformot használjuk. A feliratkozással elfogadod, hogy adataidat a Mailchimp számára továbbítjuk. Adatvédelmi nyilatkozatuk itt olvasható.

Watersports Live Wind
  • Lupa HU
    17°
    10 km
  • Velence HU
    15°
    12 km
  • Balaton HU
    ⛈️ 14°
    7 km
  • Neusiedler AT
    🌧️ 13°
    5 km
  • Krk (Wake) HR
    🌧️ 16°
    22 km
  • Premantura HR
    ⛈️ 15°
    19 km
  • Grado IT
    🌧️ 13°
    19 km
  • Garda IT
    12°
    4 km
  • Soča SI
    🌧️
    5 km
Via Open-Meteo

Kapcsolódó hírek