A szél megtréfálta a versenyzőket

15392903_1483841311643779_1457644144261721382_oA legjobb magyar 470-es páros, Gyapjas Balázs és Gyapjas Zsombor (Spartacus VE) Majthényi Szabolcs irányításával edzett és versenyzett a Földközi-tengeren, az Imperia Winter Regatta viadalon.

A verseny első napjára nem érkezett szél, így péntekre maradt a nyitó futam, ahol 27 egység állt rajthoz a fiúk mezőnyében, több olimpikonnal megtűzdelve. A második nap sem volt túl biztató a helyzet szél szempontjából, de azért fújt egy 4-5 csomós északkeleti. A fiúk sebessége nem volt rossz, végül a 7. helyet szerezték meg.

iwr-0712

A verseny harmadik napja megint szélcsenddel kezdődött, később part felől fújó 5-6 csomós szellőben rajtoltak a fiúk. Gyapiék nem indultak kimagaslóan, mert a legjobb német az utolsó pillanatban még alájuk fordult (nem túl szabályosan), így néhányat igazítaniuk kellett a tiszta szélért. Az első szakaszban a jobb oldal volt nyerő, mert a szél nem nagyon forgott, de az áramlás a bal csapáson haladókat emelte, a balra nyitókat lefelé tolta, majd a kreuz második felében a balról érkezőket már nem emelte és a jobboldaliakat pedig nem tolta le.

15443048_1483838931644017_2510738730516696353_o

A fiúk leeben rajtoltak, mint a mezőny többsége, és balra húztak, úgyhogy a hátsó harmad elején értek föl. A raumban megszorultak a lassabbak között és csak a hátszélben tudtak kissé feljebb kapaszkodni. A külső körön már nem az áramlás, hanem a szélcsíkok számítottak inkább, ami most a bal oldalt hozta előnyösebb helyzetbe. Balázsék jobb középen jöttek, ahol megcsíptek néhány hajót, de balról párat elbuktak. A nagy felzárkózás az utolsó hátszélre maradt, ami meghosszabbodott a befutó szakasszal, mert a kiírástól eltérően az is hátszelesre sikeredett.

15443249_1483843374976906_1073964103679271942_o

Sajnos futam nem volt vasárnap sem, így két futamból kellett végeredményt hirdetni. A versenyt a tavalyi junior Eb-ezüstérmes Winkel–Cipra kettős nyerte több olimpiai résztvevőt maga mögé utasítva. Gyapjas Balázs és Gyapjas Zosmbor a nyolcadik helyen végzett.