Berecz Zsombor újabb nagy sikere

Athénban az idei finndingi-Európa-bajnokság helyszínén rendezték a Pre European Easter Finn Regatta elnevezésű versenyt, ami az Eb egyik előversenyének számít.

A hatfutamos regattát Berecz Zsombor nyerte két futamgyőzelemmel. A világbajnok magyar vitorlázó a kieső 20. helyezésén kívül csak 1–3. futameredményeket ért el.

„Folyamatos fejlődésem szemmel látható és érezhető, a tavalyi világbajnokságon versenyző énemnek most esélye sem lenne a mostani teljesítményemhez képest. Nagyon jó úton vagyunk” – kommentálta a győzelmet Facebook-oldalán Berecz.

A 29 fős mezőnyben Európa-, világ- és olimpiai bajnokok voltak, például az aarhusi ezüstérmes svéd Max Salminen, a legutóbbi Európa-bajnok francia Jonathan Lobert, a világbajnok brit Ed Wright és a szintén brit világbajnok riói aranyérmes Giles Scott – írta a hunsail.hu.